Cilt Bakımında Yapılmaması Gerekenler

Cilt bakımında yapılan hatalar neler? Bunları asla yapmayın dediğimiz hususları sizlere sunuyoruz. Cilt bakımı yanlışları neler?

Evet, ilk olarak yapılacak uygulamalarda sorun yaşamamanız için cilt bakımı konusunda yanlışları bilin. Ona göre davranın ve cilt temizliğinizin en iyi şekilde tamamlanmasını sağlayın. Bakım için uygulayacağınız maske, bakım jelleri, temizleme jelleri, tonikler ya da doğal maskeler olabilir. Bunların uygulamasında herhangi bir yanlış yapmadığınızda cildinizin sağlığına kavuşması mümkün olacaktır.

Cildi Yormak

Sürekli olarak cilde bir şeyler sürmek, sürekli olarak cildin iyileşmesi için uğraşmak, cilde zaman tanımamak yapılan yanlışlar arasında. Aslında yapılması gereken, direkt olarak cildin yorulmamasını sağlayarak, cilde uygulamaların ardından zaman vermektir. Cildinizi koruyun ve temizleyin. Günlük temizlemeler dışında cildinize sürekli olarak bir maske yapmayın. Düzenli olarak uygulamanız gereken maskeler olabilir bunları yapabilirsiniz. Ancak bunun dışında uygulamaların sürekli olarak yapılması cildin yorulmasına neden olabilir.

Cildin dinlenmesine izin vermek açısın basit bir temizleme jeli ile temizleme yaptığınız ardından da sağlıklı bir nemlendirici sürdüğünüz günleriniz olsun. Mutlaka bu günlerde cildinizin aslında dinlenmesi için ona fırsat verdiğiniz zaman dilimi olduğunu bilin. Hem güvenli hem de temiz bir şekilde yapılacak olan uygulamaların sonunda cilt bakımı yanlışları arasında olan herhangi bir uygulamaya yer vermeden cildinizi koruyabilirsiniz. Değerlendirip, anında bu şekilde bir uygulamanın olmasını sağlayabilirsiniz.

Cilde Uygun Olmayan Ürünleri Kullanmak

Yanlış uygulamalar arasında olan bir diğer husus ise yanlış ürünlerdir. Yani kullanılacak olan maske, temizleme ürünüm ya da her ne kullanılacaksa, bunun cilde uygun şekilde seçilmesi gerekiyor. Sizin için sunulan herhangi bir ürün olması durumunda, direkt olarak onun cildinize uygunluğunu kontrol edin. Alınan ürünlerde de direkt olarak uygulamanın cildin bir bölümünde olmasını sağlayarak, bu alanda herhangi bir sorun yaşanıp yaşanmadığına da bakın. Güvenli bir şekilde uygulama olduğunda, herhangi bir sorun yaşamayacaksınız ve direkt olarak sizin için sunulan bu öneri üzerine hareket etmeniz iyi sonuç almanızı sağlayacak. Cilt temizleme ürünleri ya da kozmetik ürünler gibi ürünlerin en iyi şeklide uygulamasını sağlamak cilt türüne göre hareket etmek ile olacaktır.

Yağlı ciltlere özel ürünler;

Cildinizin yağlı olması durumunda, direkt olarak bu cilt tipine özel temizleme ürünleri sağlanabilir. Direkt olarak cildinizin temizlenmesini sağlanacak olduğundan, yağdan arındırmak da mümkün olacaktır.

Kuru ciltlere özel ürünler;

Kuru ciltlerde ise biraz daha nemlenme gerekiyor. Bunun için de hem nemlendirici hem de temizleme ürünlerinin kullanılması önemlidir. Cildinize uygun olan temizleme ürünleri ve diğer maske – bakım ürünlerinin seçilerek cilt bakımının tamamlanması sağlanmalıdır.

Cilt temizliği için sunulan önerilere göre hareket ederek, en iyi şekilde cildinizin temizliğini sağlayabilirsiniz. Doğru uygulamaların olmasına özen göstermeniz son derece önemlidir. Uygulamaları deneyebilirsiniz.

Kaynak:https://ozonlabs.com/pages/cilt-temizleme

 

Bir önceki yazımız olan Beylikdüzü Günlük Kiralık Ev İle Konaklama İhtiyacınızı Karşılayın! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir