Skoda Roomster

Yakın gelecekte Skoda Auto’dan beklediğiniz her şeyi gösteren yeni model çalışması..

Skoda Roomster kompakt bir aile otomobili konsepti.4055 mm’lik uzunluğuyla şehir içi trafikte aracı kullanmak çok rahat ve kalabalık caddelerde kolayca park edebilmek mümkün.
Diğer boyutlar olan 1843 mm genişlik, 2710 mm dingil aralığı ve özellikle 1669 mm’lik yükseklik, kendi kategorisindeki en büyük ölçüler. Dış ölçüleri ve orijinal iç mekan düzenlemesi sayesinde Roomster üst sınıf bir otomobille aynı mekanı sunuyor.

 

İsmi daha baştan amacımızı ortaya seriyor: “”Room” (alan) cömertçe çok geniş bir alan ve sayısız çeşitlilik sunarak sınıfının tüm standartlarını yerle bir eden bir iç mekanı ifade ediyor, “(Road)ster” ise tasarım çalışmasındaki dinamiği ve duyguları.

Roomster çekici bir dinamik tasarımla mükemmel ve uyumlu bir bütün içinde birleştirilmiş dikkate değer cömertlikte ve esnek bir iç mekan sunmayı başarırken, kompakt görünümlü dış mekanından da taviz vermiyor.

Çekicilikten yada kullanışlılıktan herhangi birini seçmek ve diğerinden ödün vermek zorunda değilsiniz: Roomster tasarım çalışması yeni bir tarzda her ikisini de sunuyor. Ve Roomster’in devrim yaratan mekan, çok yönlülük ve tasarım anlayışından yararlanmanın daha pek çok yolu var.

Araçtan aldığınız sıradışı izlenimi vurgulayan, güçlü motor, mükemmel sürüş özellikleri vezengin standart donanım. Spor sürüş tarzını sevenler için bir otomobil. Gövde, düşük profilli 205/45 R16 lastikler ve disk frenleriyle 16” hafif alaşım jantlar, spor tasarımlı tampon ve ön maskesi üzerindeki dekoratif RS harfleri ve amblemiyle arka çamurluk ile donatılmıştır.

Aracın iç alanında, spor koltuklar, üç-kollu deri kaplama direksiyon simidi, vites topuzu ve ek freni kolu, lastik kaymayan yüzeyli paslanmaz çelikten yapılmış spor pedallar, CD çalarlı radyo Symphony, otomatik klima ve dinamik spor sürüşte maksimum güvenlik ve konfor için daha birçok aksesuar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir