Sürgülü Dolap Modelleri

Günümüzde yaygın olarak tercih edilmekte olan sürgülü dolaplar özellikle sağlamış olduğu kolaylık nedeni ile tercih edilmektedir.

Sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle kullanılmakta olan raylı dolap sistemleri geniş kullanım alanına sahiptir. Mutfak, yatak odası gibi pek çok farklı alanda hazırlanacak olan dolaplarda özellikle modern ve kullanışlı tercih yapmak isteyenlerin tercih edebileceği seçenekleri oluşturmaktadır.

Modern mobilyaları tercih etmek isteyenler için daha fazla alana sahip olmasını sağlayacak olan sürgü sistemi ile çalışan dolaplar özellikle alandan tasarruf elde edilmesini sağlarken aynı zamanda kullanıcılar için daha pratik kullanım olanağı sağlamaktadır. Ray sistemi üzerinden kolayca hareket ettirilmektedir. Bu sebeple özellikle dolap kapaklarının geriye açılmasına gerek kalmadan yalnızca ileri geri hareket ettirilmesi ile kullanılmaktadır.

Raylı Dolap Nedir?

Giderek yaygınlaşan kullanımı nedeniyle özellikle mobilya seçimlerinde karşılaşılacak olan raylı dolaplar nedir ve nasıl kullanılır? Merak edilen konular arasında yer almaktadır. Günümüzde sık kullanımı kullanıcılar için yapılacak olan tercihlerde etkili olmasına neden olmaktadır. Daha fazla alana sahip olmak isteyenlerin özellikle tercih edebileceği sistemlerden biridir.

Geniş kullanım alanına sahip olması yatak odası, mutfak veya banyo gibi pek çok farklı alanda tercih edilecek mobilyalar üzerinde etkili olmasını sağlamaktadır. Özel olarak tasarlanmış olan modellerde ray sistemi kapı ya da rafların rahatlıkla hareket etmesini sağlamaktadır. Bu sayede kıyafetlerini daha düzgün şekilde konumlandırılması sağlanabilir. Aynı zamanda kıyafetlere ulaşımı da kolaylaştırmaktadır.

Giyinme Odalarında Raylı Dolap Sistemleri

Giyinme odası hazırlamak isteyenler için tercih edilecek olan ray sistemleri kıyafetler için daha fazla alana sahip olmasını sağlamaktadır. Rafların özellikle ileri geri hareket ettirilebilir olması kıyafetlerin düzenlenmesi veya kıyafetlerin incelenmesi sırasında bütün kıyafetleri karıştırmanıza gerek kalmadan aradığınız seçeneklere ulaşmanızı sağlamaktadır.

Sağlamış olduğu kolaylıklar nedeni ile günümüzde yaygın olarak tercih edilmekte olan raylı sistemler geniş kullanım alanına sahiptir. Pek çok farklı alanda sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle tercih edilmektedir. Dolaplarda özellikle vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kapaklarda kullanımının yanı sıra giderek yaygınlaşan raflarda kullanımı da kullanıcılar için avantaj sağlamaktadır.

Ekonomik Ray Sistemleri

Bütçe konusunda sıkıntı yaşayanlar için özellikle değişen fiyat seçenekleri bütçelerini uygun şekilde tercih yapmalarını kolaylaştırmaktadır. Her bütçeye uygun tasarlanmakta olan modeller sayesinde ürünün kalitesi ve fiyatı açısından yapılacak karşılaştırmalar sonucunda en uygun seçenekleri land.com.tr üretici firmasından farklı fiyat ve modellere ulaşabilirsiniz. Farklı fiyat seçenekleri ile satışa sunulmak dolan modeller arasından tercih yapmak isteyenler bu konuda alana göre farklı boyutlardaki dolapları karşılaştırabilirler.

Yapılacak olan karşılaştırmalar özellikle raylı dolaplar arasından seçim yapmak isteyenler fiyatlar konusunda da bütçelerine göre tercih belirleyebilirler. Dolapların kapaklarını sürgülü olarak hazırlanması, raflarda ray sistemlerinin kullanılması, çekmeceler ray sistemlerinin kullanılması sayesinde hazırlanmış olan mobilyalar özellikle kullanıcılar açısından sağlamış olduğu faydalar nedeni ile tercih edilmektedir.

ilk önce söyleyeceğim şey, bir giyinme odası eğer u şekil tasarlanacak ise, en az 1 80’ cm eninde L şekilde yapılıyorsa 1 metre 30 santimetre en gerekmektedir. Bundan daha dar ölçülerde,  içeride maalesef dolanma olanı kalmaz ve ya kısıtlıdır. İkincisi, odaya girdiğinizde tüm eşyanın gözünüzün önünde olması gerekiyor.  Kapaklı bir dolabın olmaması gerekiyor, kapaklı dolap olduğu zaman giysi giyim odasını bir anlamı kalmaz.

Onun için girdiğiniz zaman her şeye hakim olmanız gerekiyor. Bu size nasıl bir giysi giyeceğinize yardımcı olur. Yani açıkçası hangi kombinasyonlar da giyineceğinize daha kolay karar verebilirsiniz. İki kişi kullanıyor iseniz, giyim modasını bayan ve erkek olarak iki bölüme ayırmanız gerekiyor. Bu iki alanda, erkeğin ihtiyaçlarına göre ve bayan  ihtiyaçalanına göre bir Dizayn yapılması gerekiyor. Dördüncüsü köşeler, tabi ki bu köşeleri tam fonksiyonel kullanmak gerekiyor,kullanılamayacak şekilde bir köşeden olması hem konforunuzu hem de kullanımınızı kısıtlar. Beşincisi kapaklar olmasın diyoruz. Hatta çekmecelerde bile kapaklar olmasın, üstünde cam olsun ve üstten görelim. Mümkünse raylı raf ta tercih edilir. Beşincisi giyinme odalarında, bol ışık her şeyden en çok önemli. Bol ışıklı olması gerekiyor. Bu elbise seçmenize çok faydalı  olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Dilsiz Uşak Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir